Ahşap Ev

EkerAhşap;

Ahşap insanlığın kullandığı en eski ve mükemmel bir yapı malzemesidir. Anadolu'da binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüzde varlıklarını sürdüren yüzlerce yıllık ahşap evlerin olduğunu biliyoruz. Ahşap; yaşayan, doğal, nefes alan yapısı ile insan doğasına en yakın malzemedir. Günümüz ve geleceğin çevre ve enerji sorununa yanıt veren doğal bir üründür.

İklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın çokça konuşulduğu günümüzde yapı ve yapı malzemeleri en baş sıralardadır. İnsanlık tarihinden bu yana hep doğa ve insan arasında önemli bir rol oynayan ahşap milenyumdan sonra yapı malzemesi olarak kullanılması ile ilgili çok ciddi atılımlar yapılmıştır. Ahşap artık başta yapı malzemesi olmak üzere hak ettiği konuma yeniden oturmuştur. Bütün bu gelişmeler dahilinde dünyada ve bir zamanlar yurdumuzda çok yaygın olarak kullanılan ahşap evler insanlar tarafından yeniden eski önemini kazanmıştır.

Bu amaçla Eker Ahşap olarak tek eksiğimiz olan ahşap evi de bünyemize kattık. Eker Ahşap kendi bünyesinde bulundurduğu ahşap ev konseptinde, teknoljinin çıkardığı son sistem makinalarla üretime geçmiştir.